Co wybrać – mieszkanie z ogródkiem czy tarasem?

Zakup mieszkania wiąże się z wieloma dylematami. Przyszli nabywcy zastanawiają się nad wieloma kwestiami, w tym co będzie lepsze – mieszkanie z ogródkiem czy balkonem? Oba typy lokali mają swoje zalety, które przedstawiamy poniżej.

Mieszkanie z ogródkiem

Mieszkanie z ogródkiem jest swoistym złotym środkiem pomiędzy posiadaniem własnego domu z ogrodem a mieszkaniem w bloku. Osoby, które nie chcą rezygnować z licznych korzyści, jakie wiążą się z zamieszkiwaniem w bloku, a jednocześnie chcą mieć swoją małą, zieloną przestrzeń, często decydują się właśnie na mieszkanie z ogródkiem. Ten typ lokali znajduje się na parterze i czasami wywołuje to niepotrzebne obawy przyszłych nabywców, że są one łatwym łupem złodziei. Obecnie, nowoczesne osiedla zwykle są chronione, a także monitorowane, zatem są jednocześnie tak samo bezpieczne, jak lokale na poszczególnych piętrach. Osoby, które zdecydują się na mieszkanie z ogródkiem na pewno docenią możliwość posiadania przestrzeni do zaaranżowania pod, na przykład: kącik zabaw dla dziecka, mini wybieg dla psa, miejsce odpoczynku z kanapami i stolikiem. To także okazja do tego, by uprawiać własne, zdrowe owoce, warzywa, zioła. Mieszkania na parterze z ogródkiem są na pewno wygodną opcją dla rodzin z małymi dziećmi oraz osób, które posiadają psa.

Mieszkanie z tarasem

Obecnie zdecydowana większość mieszkań dostępnych w sprzedaży ma taras lub balkon. W nowoczesnych inwestycjach, takich jak Niemcewicza 19 tarasy mogą one mieć nawet 30 metrów kwadratowych! Taką przestrzeń można zaaranżować w bardzo ciekawy sposób. Podobnie, jak w przypadku mieszkania z ogródkiem, lokum z tarasem jest niezwykle komfortowe. Na tarasie można urządzić wydzielone miejsce do wygodnego odpoczynku z rodziną, przyjaciółmi. Można tu ustawić zestaw wypoczynkowy i hamak, by korzystać z promieni słonecznych, oddać się błogiemu odpoczynkowi z książką w ręku. Posiadanie mieszkania z tarasem umożliwia przechowywanie wielu sprzętów oraz rzeczy, na które nie ma miejsca wewnątrz. Mowa tu na przykład o rowerze, suszarce do ubrań. Na dużym tarasie można także urządzić mini ogródek. Możliwości aranżacyjne są naprawdę szerokie i ogranicza je jedynie wyobraźnia!