Czym są solarne lampy led i czy warto w nie inwestować pieniądze?

W dzisiejszych czasach każdy słyszał o technologii led. Oświetlenie led jest nie tylko modne, ale również energooszczędne. Zużycie energii jest aż o 90% niższe niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia. Lampy nie zawierają dodatkowo szkodliwej rtęci. Lampy led przekształcają za pomocą półprzewodników światła energii elektrycznej na energię słoneczną. Jakie korzyści płyną z zastosowania lampy led? Znajdują zastosowanie zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Dla tych, którzy nie mają ochoty uzależniać się od elektryczności, świetnym rozwiązaniem są lampy solarne led, które często stosowane są także w ogrodach przydomowych, na balkonach czy tarasach.

Jakie lampy solarne możemy zastosować na zewnątrz?

Girlandy solarne ozdabiają nasze domy wewnątrz i na zewnątrz. Są pięknymi dekoracjami, nie tylko w okresie świątecznym. Można je wykorzystać w różny sposób w zależności od naszej kreatywności. Za każdym razem wzbudzają zachwyt kupujących i oglądających takie dekoracje. Z kolei lampy solarne uliczne to ozdobne i praktyczne światła stosowane na zewnątrz, często posiadające wbudowane czujniki ruchu. Nie potrzebują zasilania do prądu, natomiast światło słoneczne w dzień jest niezbędne. Do oświetlenia drogi wykorzystywane są słupki ogrodowe. Jest to rewelacyjne i dekoracyjne oświetlenie ogrodów, czy tarasu. Nie dosyć, że lampy solarne są ozdobą ogrodu i oświetlają ledami ścieżkę, to często posiadają czujniki ruchu, które reagują na ruch w pobliżu.

Kolejnym punktem są lampy z czujnikiem ruchu, służące do oświetlania drogi w ogrodzie, koło domu i tarasów. Bardzo ozdobne, dekorują nasze otoczenie. Są zdecydowanie praktyczne, ponieważ włączają się tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. Należy je instalować tak, by miały, jak największy dostęp do promieni słońca. Trzeba pamiętać, że takie zewnętrzne lampy solarne są narażone na różne czynniki zewnętrzne, więc należy je prawidłowo chronić przed zniszczeniem.

Kinkiety solarne działają na zasadzie fotowoltaiki i przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną, która jest zgromadzona w akumulatorze. Gdy na zewnątrz zapada ciemność, czujnik uwalnia energię. W słoneczny dzień przy naładowanych akumulatorach kinkiet może świecić nawet do 10 godzin. Niestety przy pochmurnej pogodzie czas będzie zdecydowanie krótszy. Rodzaj, kolor, kształt kinkietu możemy dobrać do własnych upodobań, ponieważ rynek oferuje szeroki asortyment ledowych kinkietów solarnych.

Warto wspomnieć również o pompach do oczek wodnych. Oczka wodne w naszych ogrodach wypełnione są kolorowymi rybami, piękną roślinnością wodną, a także pompą wodną, która spełni nasze marzenia o idealnym oczku wodnym. Solarna pompa do oczka wodnego składa się z komory, wirnika oraz silnika. Zamontowana pompa solarna do oczka wodnego wzbogaca wodę w tlen i zwiększa jej cyrkulację. Pompy są nie tylko funkcjonalne, ale też niezwykle dekoracyjne. Pierścienie, które umieścimy w oczku, będą piękną i wyjątkową dekoracją naszego przydomowego zbiornika.

lampiony solarne i latarenki solarne działają dzięki światłu słonecznemu. W środku umieszczona jest bateria pokryta tworzywem fotowoltaicznym. Więcej informacji o tym produkcie znajdziesz na http://greenled.com.pl/produkt/lampa-solarna-led-150w-356956-z-czujnikiem-ruchu-i-zmierzchu. W podanym artykule jest opisana lampa solarna led z czujnikiem ruchu i zmierzchu.

Jakie są zalety lamp solarnych?

  • prosta instalacja, nie trzeba posiadać wiedzy technicznej,
  • brak kosztów energii,
  • lampy solarne wyłączają się automatycznie, gdy robi się ciemno,
  • ich żywotność dzięki diodom jest dużo dłuższa niż zwykłej żarówki,
  • mogą służyć w celach praktycznych, ale i jako piękne dekoracje,
  • mogą być włączone 7-10 godzin,
  • można je instalować tam, gdzie uważasz za stosowne,
  • lampy zewnętrzne zasilane energią słoneczną, posiadają panele słoneczne,

Żywotność lamp solarnych led uzależniona jest od źródła światła oraz wbudowanego w lampę akumulatora. Chcąc, żeby zakup był udany, a lampa działała jak najdłużej, zwróćmy uwagę na pojemność akumulatora oraz moc lampy. Nowoczesne lampy mogą działać bez ładowania parę dni. Czujniki ruchu włączają się, kiedy jest taka potrzeba, w ten sposób nie zużywają niepotrzebnie akumulatorów. Czyszcząc lampy solarne, należy przecierać je tylko wilgotną ściereczką bez użycia detergentów. W okresie zimowym, aby lampy nie uległy zniszczeniu, zaleca się przeniesienie ich do ciepłego pomieszczenia, a wczesną wiosną ponowne zainstalowanie.