Dlaczego warto założyć łąkę kwietną na balkonie?

Łąki kwietne cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem nie tylko w ogrodach czy w przestrzeniach miejskich, ale także na prywatnych balkonach. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome i wyedukowane na temat problemu wymierania pszczół, smogu. Ale nie tylko dlatego kwietne łąki coraz częściej urozmaicają przestrzeń balkonową. Temat ten rozszerzymy w niniejszym artykule, do lektury którego zachęcamy!

Łąka kwietna jako dekoracja

Łąki kwietne sprawdzają się jako dekoracja. I to nie standardowa czy powtarzalna, ale wyjątkowa, unikalna i oryginalna. Balkon pełen pięknych, polnych kwiatów przyciąga wzrok i wzbudza nie lada zazdrość w sąsiadach.

Kwietna łąka jako sposób na smog

To, że łąki kwietne mają właściwości antysmogowe, nie jest tajemnicą. Ale stosunkowo niedawno zaczęto w pełni wykorzystywać tę unikalną cechę mieszanek kwiatów polnych. Oczywiście, nie każda roślina ma takie właściwości, dlatego jeśli zależy nam dokładnie na mieszance antysmogowej, to warto skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak Pani Łąka. W asortymencie sklepów ogrodniczych znaleźć można nasiona kwiatów łąkowych, które pełnią funkcję filtrów powietrza. I oczywiście nie tylko.

Kwietna łąka jako baza pokarmowa dla zapylaczy

Mieszanki nasion kwiatów polnych miododajnych to szczególny typ nasion. Wszak to właśnie z nich powstaje łąka kwietna miododajna, która stanowi bezpieczną przystań dla owadów, a także ich bazę pokarmową. Z uwagi na wspomniany powyżej problem wymierania pszczół, warto zdecydować się właśnie na ten typ mieszanek kwietnych łąk.