Jak urządzić wąski balkon?

Balkon to przestrzeń rozciągająca się od krawędzi budynku do parteru. Zwykle jest otwarty z trzech stron i otoczony z czwartej łukiem, balustradą lub ścianą. Balkony są często używane jako przestrzeń życiowa na zewnątrz. Wąski balkon najlepiej urządzić stosując zasadę trzech punktów. Ten artykuł pomoże Ci wybrać najlepszą aranżację Twojego wąskiego balkonu. Obejmuje pewne kwestie projektowe i konstrukcyjne, które należy wziąć pod uwagę przed zaprojektowaniem własnego układu. Ta zasada mówi, że powinieneś ustawić meble w kształcie trójkąta, z jednym punktem dotykającym ściany, innym punktem dotykającym balkonu, a trzeci punkt powinien znajdować się na środku pokoju. Ważne jest, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca dla ludzi, którzy będą na nim siedzieć i wystarczająco dużo miejsca na głowę dla osób, które będą w nim stać. Musisz także upewnić się, że jest wystarczająco dużo miejsca na meble i rośliny, aby nie wdzierać się na balkony sąsiadów. W tym artykule omówiono, jak zaaranżować wąski balkon, aby zmaksymalizować przestrzeń życiową. W artykule znajdziesz również kilka pomysłów na projekt, dzięki którym możesz stworzyć swój własny, niepowtarzalny układ.

Urządzenie wąskiego balkonu 

Wąski balkon to przestrzeń, w której nie zmieści się jedna osoba. Znalezienie odpowiedniego rozmieszczenia mebli i roślin na tak małej przestrzeni może być trudne. Kluczem do aranżacji balkonu jest znalezienie tego, co najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego stylu życia. Ważne jest, aby zastanowić się, ile czasu spędzasz na balkonie, a także co lubisz na nim robić. Zaaranżowanie wąskiego balkonu nie jest łatwym zadaniem. Wymaga dużo planowania i precyzji. Istnieje jednak kilka ogólnych zasad, które mogą pomóc w osiągnięciu pożądanego rezultatu. Najpierw należy zdecydować, ile osób będzie korzystało z balkonu w danym momencie. Następnie zdecyduj, ile miejsca potrzebujesz, aby każda osoba mogła wygodnie przejść. Następnie zdecyduj o wielkości mebli i innych przedmiotów, które będą używane na balkonie. Na koniec upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby ludzie mogli się poruszać bez wpadania na siebie lub wchodzenia sobie nawzajem w drogę. Wąski balkon może być trudny, ale istnieją pewne sztuczki, które sprawią, że będzie lepiej dla Ciebie. Wąski balkon jest często trudny do zaprojektowania i zbudowania. Aby proces był łatwiejszy i bardziej wydajny, najlepiej wykonać następujące kroki:

  • Na kartce papieru narysuj kontur balkonu.
  • Zmierz długość każdej strony od jednego końca do drugiego.
  • Dodaj 1/8 cala do każdego pomiaru.
  • Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na drzwi i okna.

Aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca na drzwi i okna, dodaj 1/8 cala do każdego pomiaru. Wąski balkon to trudna konstrukcja. Zapewnienie wystarczająco dużo miejsca dla rodziny bez zbyt dużej ilości miejsca na meble może być trudne. Problemem może być również szerokość balkonu, która może utrudniać poruszanie się. Wąski balkon można zaaranżować na kilka sposobów. Możesz mieć kilka małych roślin po każdej stronie balustrady lub możesz postawić kilka donic i wykorzystać je jako dodatkowe miejsca do siedzenia.

Co zrobić, aby urządzić wąski balkon? 

jak urządzić wąski balkon

Wąski balkon może być wyzwaniem. Przed zakupem ważne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość balkonu i sposób jego użytkowania. Aby mieć pewność, że Twój balkon nie jest tylko marnotrawstwem przestrzeni, powinieneś zaaranżować go w sposób maksymalizujący jego użyteczność. Niektóre pomysły obejmują kilka czynników. Przede wszystkim układanie mebli tak, aby można je było łatwo przenosić lub przechowywać w jednym miejscu, gdy nie są używane i korzystanie z balkonu tylko do zajęć na świeżym powietrzu. Pytanie, jak urządzić wąski balkon, zadaje sobie wielu właścicieli domów. Wraz z rosnącą popularnością wąskich balkonów powszechnym problemem dla właścicieli domów stało się wybranie najlepszego sposobu ich aranżacji.

Wąski balkon – jak go urządzić, aby korzystać z niego komfortowo? 

jak urządzić długi wąski balkon

Wąski balkon jest popularnym wyborem dla wielu właścicieli domów, ponieważ oferuje dużo miejsca w tej cenie. Ważne jest, aby zastanowić się, jak ma wyglądać Twój balkon, a także ile masz na niego dostępnego miejsca. Wąski balkon może sprawić, że duży pokój wydaje się mniejszy i bardziej intymny, podczas gdy szeroki może sprawić, że pokój będzie większy i mniej klaustrofobiczny. Jeśli chcesz zaaranżować swój balkon w sposób maksymalizujący przestrzeń, postępuj zgodnie z poniższymi krokami. Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, jaki rodzaj mebli chcesz mieć na swoim balkonie. Istnieją dwa rodzaje mebli:

  1. Meble, które na stałe zagoszczą na balkonie (np. stoły i krzesła) oraz
  2. Meble, które można zabrać do środka podczas deszczu (np. parasole).

Drugim krokiem jest określenie wielkości balkonu. Szerokość i długość powinna być uzależniona od ilości osób, które będą z niej korzystać jednorazowo. Na przykład, jeśli masz trzy osoby, które będą korzystać z Twojego balkonu jednocześnie, to Twój wąski balkon powinien być zaaranżowany tak, aby te trzy osoby mogły się na nim swobodnie przemieszczać. Balkon to długa, wąska przestrzeń zewnętrzna, zwykle wzdłuż krawędzi budynku. Balkony są zwykle dostępne po schodach lub drabinie. Balkon można zaaranżować na tak wiele sposobów, że trudno powiedzieć, która aranżacja jest dla Ciebie najlepsza. Będziesz musiał zdecydować o wielkości swojego balkonu io tym, jak ma on wyglądać. Wąski balkon to balkon o szerokości mniejszej niż 4 metry. Przy aranżacji wąskiego balkonu należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Czynniki te obejmują wielkość nieruchomości, liczbę pokoi w nieruchomości oraz ilość miejsca, jaką chcesz zostawić między balkonem a sąsiadem. Wąski balkon może być wspaniałym elementem domu. Jeśli masz taki w swoim domu, ważne jest, aby wiedzieć, jak go zaaranżować, aby przestrzeń była funkcjonalna i nie czuła się ciasna.

Rozmieszczenie mebli na wąskim balkonie 

wąski balkon w bloku aranżacje

Oto kilka wskazówek dotyczących aranżacji wąskiego balkonu. Po pierwsze, nie umieszczaj roślin ani drzew na środku przestrzeni, ponieważ zajmą one zbyt dużo miejsca i zablokują widok. Po drugie, trzymaj meble z dala od ścian, aby było wystarczająco dużo miejsca, aby ludzie mogli chodzić bez wpadania na nic. Jeśli jest poręcz, upewnij się, że znajduje się co najmniej 1 stopę nad poziomem oczu, aby ludzie mogli przez nią widzieć bez konieczności schylania się lub kucania zbyt daleko. Najlepsze w posiadaniu balkonu jest to, że czyni on dom bardziej przestronnym. Otwiera również przestrzeń życiową i daje wiele możliwości rozmieszczenia mebli. Istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie balkonu, ale niektóre z najczęstszych strategii to: pojedynczy rząd krzeseł i sof ze stołem pośrodku, pojedynczy rząd krzeseł ze stołem na każdym końcu i dwa rzędy krzeseł z jednym na każdym końcu i jednym pośrodku. Wąski balkon to wyzwanie projektowe. Kluczem do aranżacji balkonu jest stworzenie ciekawego, przyciągającego wzrok punktu skupienia. W tym przypadku centralnym punktem jest ściana okien. Balkon należy zaaranżować tak, aby dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów i kolorów tworzył poczucie intymności i spokoju. Układ powinien być również łatwy do poruszania się po nim pieszo lub na wózku inwalidzkim.