Jak zabezpieczyć swój balkon przed ptakami?

W miastach większość osób narzeka na gołębie, które zadomawiają się na ich balkonach i niekiedy nawet podejmują próby wicia gniazd. Bywa, że na wiosnę pojawia się tam niemiła niespodzianka w postaci złożonych jaj. Na szczęście swój balkon można bardzo skutecznie ochronić przed niechcianymi gośćmi, montując na nim siatkę, która jest praktycznie niewidoczna.

Samodzielny czy profesjonalny montaż siatki na balkonie?

Taką siatkę zabezpieczającą można kupić na metry w każdym sklepie budowlanym i zamontować. Większość z nich oferuje szeroką gamę rozwiązań w różnych wariantach cenowych. Najtańsze i najcieńsze siatki nie są jednak łatwym rozwiązaniem, ponieważ dość szybko ulegają uszkodzeniu. Bezpiecznym i bardzo wygodnym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy samodzielnie dokonają wszystkich pomiarów, a następnie zajmą się montażem siatki.

O siatce zabezpieczającej powinni również pomyśleć właściciele kotów domowych. Wiele z nich urządza sobie wycieczki po balustradach na dużych wysokościach, co może skończyć się nawet tragicznie. Siatka stanowi bardzo skuteczne zabezpieczenie dla domowych futrzaków.