Lampy solarne na balkon – oszczędność i nowoczesność

Zewnętrzne oświetlenie solarne stanowi kluczową rolę nie tylko jeśli chodzi o dekorację domu, ale również funkcjonalność użytkowania. Takie rozwiązanie sprawdzi się, jeśli chcemy oświetlić balkon bez podłączania do sieci elektrycznej, gdyż lampy te zasilane są energią słoneczną. Jest to ciekawa opcja, która będzie idealnym dopełnieniem nie tylko balkonu, czy tarasu, ale też znajdzie zastosowanie w ogrodzie. Dzięki swoim zaletom jest chętnie użytkowanym produktem, który ciągle dopracowywany i ulepszany przez producentów znajduje wiele zastosowań. Aby wybrać lampę idealną warto kierować się nie tylko jej wyglądem, ale też funkcjonalnością i sposobem mocowania, które będzie odpowiednie do wymagań naszego balkonu. 

Dobrze zaprojektowany balkon

Małe, ciemne pomieszczenie to wyzwanie dla każdego właściciela. Takie miejsce należy nie tylko odpowiednio zaaranżować, ale też doświetlić w taki sposób, aby spędzać tam miło czas razem z przyjaciółmi nawet w długie, letnie, czy jesienne wieczory. Odpowiedni projekt pozwoli nam zmieścić na małej powierzchni miejsca do przechowywania i do odpoczynku wśród balkonowej roślinności. Aby dobrze czuć się w tej przestrzeni warto zastanowić się nad kwiatami, które ucieszą oko i będą dodatkową ozdobą widoczną z okna mieszkania. Jeśli na balkonie na ogół jest ciemno i wpada tam mała ilość światła to warto umieścić tam rośliny cieniolubne, które nie wymagają pełnego słońca. Ważnym aspektem będą lampy, które zapewnią nam odpowiedni klimat i stworzą przyjemne miejsce do wieczornego przesiadywania na zewnątrz.

Idealne oświetlenie

Lampy solarne sprawdzą się idealnie na balkon, gdyż działają przy pomocy energii słonecznej, a więc nie zużywają prądu i są tanie w użytkowaniu. To nie jedyna ich zaleta, gdyż obecna na rynku mnogość wzorów i modeli pozwala na wybór lampy, która idealnie wpasuje się w wystrój balkonu. Oferty lamp solarnych przedstawiają produkty, które charakteryzuje różna barwa światła, od ciepłych, przez zielone, czy niebieskie, aż po kolor biały. To pozwala na wybranie oświetlenia, które spełni nasze oczekiwania. Jeśli chodzi o rodzaj lamp to mamy tutaj do wyboru takie, które można wbić w doniczkę z roślinami, gdzie będą miały bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi, czy wiszące girlandy świetlne, które można powiesić w dowolnym miejscu. Oferta sklepów pozwala nam również zakupić lampy solarne do postawienia na ziemi o wielu ciekawych kształtach, jak żaby, krasnale, czy kule, które będą pasowały do ogrodu w celu oświetlenia ścieżek, czy rabat. Zasilanie lampy pozwala na bezproblemowe umieszczenie jej na ścianie, czy suficie i tutaj idealnie sprawdzą się efektowne kinkiety i naświetlacze. Na etapie projektowania warto czerpać inspiracje z internetowych blogów, czy aranżacji producentów. Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy przygotują projekt i zaaranżują miejsce.

Zaleta lamp solarnych

lampy na balkon solarne

Jedną z wielu zalet lampy solarnej jest materiał, z którego jest wykonana. W głównej mierze jest to aluminium i szkło, które są trwałe i pozwalają na użytkowanie jej przez długi czas. Jej żywotność to około osiem godzin świecenia, w zależności od stopnia naładowania, a to będzie zależne od jej lokalizacji na balkonie. Im lepsze światło, jego natężenie i długość oddziaływania tym dłuższy czas pracy lampy. Dodatkowo istotna będzie tutaj pojemność akumulatora, w którym gromadzi się energia słoneczna, która przekształcana jest w energię elektryczną. Ciekawą opcją są lampy solarne na balkon, które uruchamiane są na czujnik ruchu, dzięki czemu świecą tylko wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Ich wytrzymałość sprawdza się również w zimie, kiedy na zewnątrz panują minusowe temperatury. Tworzywa, z których są wykonane cechują się odpornością na mróz, mimo wszystko należy pamiętać o akumulatorze, który podczas krótkich, ubogich w słonce dni nie będzie w stanie się w pełni naładować.

Udane zakupy

Produkty dostępne w sklepach nie zawsze spełniają odpowiednie kryteria i odpowiadają oczekiwaniom. Kategorie oświetlenia potrafią być na tyle obszerne, że lampy solarne to tylko niewielki wycinek oferty marketu. Oprócz tego, że do wyboru jest rodzaj montażu to też materiał, z którego lampa solarna jest wykonana, barwa światła oraz wiele parametrów technicznych. Aby zakup był udany warto kierować się po lampy słoneczne, które są sprawdzone i polecane przez użytkowników. Idealne lampy będą nie tylko cieszyły oko, ale przede wszystkim spełnią oczekiwania względem ich funkcjonalności. Cena nie będzie tu również bez znaczenia, gdyż za dobry produkt warto zapłacić czasem nieco więcej.

Lampa solarna to oświetlenie nadające się nie tylko na balkony, czy tarasy, ale też jako ciekawy element ozdobny do ogrodów. Taką lampę z łatwością możemy przemieścić i przearanżować dzięki łatwemu montażowi. Cieszy ona również swoją formą, gdyż niektóre z produktów są na tyle designerskie, że stanowią element charakterystyczny balkonu. Umieszczenie jej na zewnątrz w miejscu, które widoczne jest z wygodnego miejsca na kanapie sprawi, że magiczny klimat będzie odczuwalny nawet bez wychodzenia z domu, co szczególnie cieszy w zimne, jesienne, czy zimowe wieczory.