Mieszkanie na parterze czy ostatnim piętrze. Co wybrać?

Zakup mieszkania to bardzo ważny moment, który wymaga dokładnego przemyślenia i rozważenia wszystkich możliwych aspektów. Nie bez przyczyny niejednokrotnie uznawane jest się za największą i najważniejszą inwestycję w życiu. W momencie, gdy zapadnie już decyzja dotyczącą wyboru dewelopera i lokalizacji, nasuwają się kolejne wątpliwości. Mianowice to, jakie mieszkanie wybrać: na parterze czy ostatnim piętrze? Szeroką ofertę mieszkań o przeróżnych metrażach znajdziesz w Nowym Południu 2 w Warszawie. W kwestii wyboru piętra decydujące są przede wszystkim preferencje przyszłych właścicieli, a także oczekiwania i styl życia.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie o to, na którym piętrze mieszka się najlepiej, warto przedstawić wady i zalety poszczególnych opcji. Jakie są zalety mieszkania na parterze:

  • całkowita niezależność od winy,
  • dostęp do ogródka,
  • atrakcyjna cena,
  • wygoda noszenia ciężkich zakupów czy dziecięcego wózka,
  • bliskość piwnicy i garażu,
  • doskonała opcja dla osób starszych i rodzin z dziećmi.

O zaletach mieszkania na parterze pisaliśmy na naszej stronie. Wśród najczęstszych wad mieszkań na parterze wymienia się brak prywatności i niejako dzielenie swojego życia z sąsiadami. Nie sposób nie wspomnieć jednak o tym, że mieszkania w nowym budownictwie zwykle wyposażone są w rolety zewnętrzne, a także drzwi i okna o podwyższonej odporności na hałas czy włamania.

Jakie są zalety mieszkania na ostatnim piętrze?

Niewątpliwie jedną z największych zalet mieszkania na ostatnim piętrze jest spokój i prywatność. Dodatkowo zapierające dech w piersiach widoki, które niejednokrotnie ukazują panoramę miasta, sprawiają, że tak usytuowane inwestycje cieszą się olbrzymią popularnością. A na tym ich zalety się nie kończą:

  • wszechobecne korony drzew pozwalają na maksymalny relaks i wyciszenie,
  • życie z dala od gwaru osiedla.

Wadą takich mieszkań może być, np. brak dostępu do ogrodu lub dostanie się do mieszkania w przypadku, gdy winda będzie chwilowo wyłączona z użytkowania.

Nie ulega wątpliwości, że zupełnie inne mieszkania będą interesować rodziny z dzieckiem, a inne singli czy osoby starsze. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak: obecna sytuacja życiowa, plany na przyszłość, styl życia, oczekiwania, a także preferencje.