Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera?

Zakup mieszkania niesie ze sobą szereg decyzji, wymagających skrupulatnego przemyślenia. Potencjalni inwestorzy do wyboru mają nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego. W artykule przedstawiamy najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę, decydując się na wybór mieszkania od dewelopera. Aspektów, które należy sprawdzić, jest co najmniej kilka.

Zakup własnych czterech kątów – szczególnie, gdy jest to pierwszy tak duży wydatek – wiąże się z emocjami i stresem. Nieruchomość powinna odpowiadać oczekiwaniom i potrzebom właścicieli, ponieważ tylko tym sposobem możliwe będzie uniknięcie rozczarowań w momencie odbioru mieszkania. Jeszcze przed podjęciem decyzji o skontaktowaniu się z konkretną firmą deweloperską warto sprawdzić opinie, których w sieci nie brakuje. Doskonale, gdyby siedziba dewelopera znajdowała się w tej samej miejscowości, w której budowana jest nieruchomość. Dzięki temu spotkania z deweloperem będą znacznie uproszczone.

Mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę?

Przeglądając oferty mieszkań od dewelopera, warto zwrócić uwagę na to, aby pochodziły od przedsiębiorców z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu i sprzedaży mieszkań, powierzchni biurowych czy lokali użytkowych. Firmy deweloperskie realizujące projekty mieszkaniowe od lat doskonale wiedzą, jak ważna jest lokalizacja, funkcjonalność, innowacyjność, komfort, a także zastosowanie nowoczesnych rozwiązań ułatwiających codzienne życie. Solidna realizacja projektów i wywiązanie się z warunków umowy to kolejne kwestie, na które warto zwrócić uwagę.

Dokładnego przeanalizowania wymaga także lokalizacja. Nieruchomości zlokalizowane m.in. w biznesowych częściach miast tuż obok stacji metra jednoznacznie wiążą się z dogodnym dojazdem w różne części miasta. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu spędzonego w komunikacji miejskiej. Jeżeli chodzi o okolicę, w której usytuowane będzie mieszkanie, powinna być przede wszystkim bezpieczna i dopasowana do stylu życia i charakteru przyszłych mieszkańców.

Cieszące oko tereny zielone

Doskonale, gdyby w niedalekiej odległości znajdowały się również tereny zielone, sprzyjające spacerom czy zabawom z dziećmi na świeżym powietrzu. Istotnym elementem wpływającym na wybór osiedla mieszkaniowego jest rozwinięta infrastruktura w tym bliska odległość do sklepów spożywczych, aptek, centrum handlowego czy piekarni. Warto zwrócić również uwagę na to, czy w pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola lub żłobki.

Niezwykle ważna jest również ilość pomieszczeń, rozkład okien, czy kwestie związane z odbiorem technicznym lub umową.