Półki dla kota na balkon

Posiadacze kota doskonale zdają sobie sprawą jakim zainteresowaniem wśród pupili cieszy się balkon. Te zwierzęta szczególnie lubią go w okresie wiosenno-letnim. Jest tam mnóstwo rozrywek i atrakcji dla kota. Mogą się tam bawić, polować, ale również jest to świetne miejsce do spania. Przy odrobienie chęci można go w łatwy sposób dostosować i urozmaicić dla swojego pupila. Półka dla kota to jeden z najlepszych prezentów, jaki można mu podarować. Dzięki temu zyska swoje miejsce na obserwacje i spanie. Przedstawiamy jak można zaaranżować balkon, aby kot mógł tam bezpiecznie przebywać.

Jak zabezpieczyć balkon dla kota?

Przed przystąpieniem do wykonywania atrakcji dla swojego czworonożnego przyjaciela, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Na balkonie może spotkać mnóstwo pokus, które mogą stanowić dla niego realne zagrożenie.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór siatki ochronnej, która doskonale ochroni zwierzę przed wypadnięciem. Szczególnie, że kot to zwierzę bardzo zwinne i niemożliwe do całkowitego upilnowania. Siatka sama w sobie jest pewną atrakcją dla kota. Stabilny montaż sprawi, że pupil będzie mógł się po niej wspinać i trenować swoje umiejętności, dzięki czemu w domu będzie miał ochotę wyłącznie na pieszczoty.

Miejsce jego zabawy powinno mieć zabezpieczone wszystkie szczeliny i zakamarki, przez które kot mógłby wypaść. Odpowiednio wyposażony balkon zapewni kotu mnóstwo rozrywki, a właściciel będzie mógł cieszyć się widząc jak bardzo kot jest zaangażowany w zabawę w dostosowanym do niego balkonie.

Jak urządzić balkon dla kota?

Kot jest bardzo wymagający i w końcu sama możliwość przebywania na balkonie przestanie mu wystarczać. Wówczas obecność wygodnego legowiska będzie nieoceniona. Dodatkowo na balkonie powinien znaleźć się drapak. Warto kupić dodatkowy, żeby kot nadal do swojej dyspozycji posiadał drapak w domu. Jak wiadomo koty to zwierzęta, które lubią przebywać na wysokościach. W rezultacie na balkonie doskonale sprawdzają się wygodne półki dla kota, z których pupil będzie mógł swobodnie obserwować otoczenie i zażywać kąpieli w pełnym słońcu. Na ścianie z powodzeniem można umieścić półki na różnych wysokościach. Każda półka dla kota będzie elementem prywatnego placu zabaw. Na jednej z większych półek można umieścić także legowisko, aby uprzyjemnić mu sen i pobyt. Świetnie sprawdzi się także hamak na balkonie podwieszony stabilnie do sufitu, do którego dostęp będzie z półki lub przymocowanego do ściany regału. Ilość pomysłów i projektów jest ograniczana wyłącznie przez wyobraźnie.

Półki dla kotów to projekt prosty w wykonaniu, a używana przez kota będzie każdego dnia. Z powodzeniem mogą je wykonać osoby o okrojonych umiejętnościach technicznych. Solidnie wykonane i mocowane mogą stanowić świetną ozdobę balkonu. Na tych większych można także umieścić doniczki z roślinami bezpiecznymi dla kotów, np. z trawą dla kota. Podążając za upodobaniami kota, warto także pozostawić mu kilka kartonów lub koszyków z drewna. Może być to także transporter, aby umożliwić zwierzęciu ukrycie się w razie potrzeby.

Odrobina chęci wystarczy, aby z drewna stworzyć niekwestionowany raj dla kota, który będzie ogromnym powodem do dumy.

Jak zrobić półki dla kota na balkon?

Półka dla kota na balkon jest bardzo łatwa i prosta w wykonaniu. Z powodzeniem można wykonać ją samodzielnie, przy minimalnym wykorzystaniu narzędzi i materiałów. Takie DIY sprawi mnóstwo radości w trakcie wykonywania jak i również podczas użytkowania przez kota. Jest to najlepszy prezent, który można dać pupilowi. W rzeczywistości do jej wykonania wystarczająca będzie deska, kątowniki i kilka wkrętów. W pierwszej kolejności należy określić jaki półka dla kota powinna mieć wymiar. Później należy wyciąć odpowiedni wymiar półki. Następnie należy zadbać o bezpieczeństwo pupila i zaokrąglić narożniki. Łuk można wyznaczyć za pomocą miski. Cięcia należy dokonać za pomocą wyrzynarki i wykończyć je pilnikiem. Zaoblenie narożników można sprawnie wykonać frezarką, choć alternatywnie także można wykorzystać pilnik lub papier ścierny. W zasadzie sama półka jest już gotowa i można przejść do montażu.

Do montażu należy wykorzystać zagięte kątowniki, które znajdują także zastosowanie jako haki do zawieszenia o prowadnice szyb balkonowych. Ewentualnie kątowniki można także przykręcić do płyty balkonowej za pomocą kołków i wkrętów.

Możesz wyciąć wgłębienia w desce na kątowniki, co sprawi, że półka dla kota będzie dobrze przylegała do powierzchni ściany. Wgłębienia wykonuje się za pomocą piły, a wycinek można usunąć za pomocą dłuta. Warto skrócić ramię kątownika i zagiąć je w haczyk. Z kolei drugie ramię należy zamocować bezpośrednio do półki w przygotowanym miejscu. Półka z drewna powinna być odpowiednio zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych. Można do tego wykorzystać lazurę.

Jak widać, taką konstrukcję można wykonać w kilku prostych sposób. Półka jest gotowa i może zostać mocowana w zaplanowanym miejscu. Z pewnością będzie to idealne miejsce dla odpoczynku dla kota. Na takiej półce z pewnością odczuje miłość i zaangażowanie swojego właściciela.